Karakaya Group Hakkında

Kuruluşundan günümüze bölgede bir çok yatırıma imza atan Karakaya Group’un başarı öyküsünün temelleri 1960’lı yılların başında narenciye, defne yaprağı ve sünger ihracatı ile ticaret hayatına girmesiyle atılmıştır. Yaşamı geliştirme misyonu ile ilerleyen Karakaya Group, gerçekleştirdiği ihracat ve yatırımlarla bugüne kadar birçok ödüle layık görülerek, yıllarca sektörde liderliğini sürdürmüştür.

1980’li yıllarda MİA Dış Ticaret A.Ş’yi kurarak, Türkiye’deki Migros’ların yeni oluşumuna yaptığı yatırımlar ile Türk perakende sektörünün gelişimine katkı sağlamış, Antalya il sınırları içerisinde Migros franchising yapısını oluşturmuştur. Dönemin en büyük Migros mağazası kabul edilen Antalya 3M Migros’un yanı sıra, Güllük 1M Migros, Kemer 2M Migros ve Alanya 2M Migros mağazalarının yatırımlarını üstlenerek mağaza yönetimini yürütmüştür.

2000 yılı itibariyle; Antalya ve Bodrum bölgelerinde sahip olduğu Migros mağazalarının bina mülkiyetlerini sürdürürken franchise anlaşmalarını sonlandırmıştır.

Finansal yatırım öngörüsü, uzman kadrosu ve kalite anlayışıyla Ege Bölgesi’nde, özellikle Bodrum’da; iş geliştirme, perakende yatırımı, gayrimenkul ve inşaat sektörlerinde, öncülüğünü üstlenen Mia A.Ş. kuruluşundan itibaren birçok site, otel ve tesisin yatırım ve inşaatını tamamlamıştır.

2011 yılında Avusturya markası Baumax Yapı Marketler zincirinin Bodrum’da yer alan 15.000m²’lik alan üzerindeki inşaatının 4,5 ayda tamamlanarak hizmete açılması kurumun inşaat yatırımları arasında yer almaktadır. Midtown Alışveriş ve Yaşam Merkezi yatırım ve inşaatını 180 günde tamamlayarak yönetimini de üstelenerek 28 Haziran 2012 tarihinde hizmete açmıştır.

2015 yılında, Midtown ilk faz revizyonunu üstlenen Karakaya Group, Mayıs 2018 tarihinde Midtown Alışveriş ve Yaşam Merkezi ek bina projesini tamamlayarak hayata geçirmiştir.

2012 yılından bugüne Midtown, Karakaya Group tarafından yönetilmektedir. 2018 yılında hizmete açılan Midtown yeni bina projesi içerisinde kurguladığı kültür –  sanat ve eğlence birimlerinin yönetimini de bünyesine eklemiştir.

3, Nesil tarafından yönetilen Karakaya Group bugün, 4 grup şirketi ve 70‘e yakın çalışanıyla, Türkiye’nin geleceği ve Bodrum Yarımadası’nın yaşam kalitesini arttırmak için yenilikçi bakış açısıyla var gücüyle çalışmaktadır.