MAS

Düşünmeye, üretmeye ve toplumu aydınlatmaya yarayan bir ifade aracı olan sanat, yerelden evrensele doğru uzanan bir serüvendir. Sanatın bireylerin gelişimini ve toplumların ilerlemesini sağladığı yadsınmaz bir gerçektir. Bu gelişme ve ilerlemenin artarak devam etmesinde ise kamu kesimi ve özel sektör kuruluşlarının sanata yaptıkları katkılar ile oldukça önemli rol oynadıkları söylenebilir.

Biz MAS olarak Atölyelerimizde ki her programı, o dalı destekleyici yan bölümler ile zenginleştirmeye çalıştık. Müzik derslerimize gelen üyelerimiz, çalacakları enstrümanı öğrenirken, müziğin matematiği olan solfeji, armoniyi ve beste yazımının yöntemlerini de öğretmeyi amaçlıyoruz. Bale öğrencilerimiz; modern danstan, koreografi oluşturmaya kadar, birçok konuda deneyim kazanırken, tiyatro bölümlerimize gelen öğrencilerimiz; doğaçlama ve nefes kontrolü branşları ile tanışırlar. Kısacası her bölüm, sizler için zenginleştirilmiş, yaratıcılığı geliştirerek üreticiliğe yönlendiren şekilde düzenlenmeye çalışılmıştır.

MAS olarak; sanatın özgün yapısını kavrayan ve işletme, ekonomi, pazarlama gibi alanların temel prensiplerini bilen, yönetsel, hukuki araçları başarı ve özveriyle kullanabilen uzmanlar ve yöneticiler ile Bodrum’u MAS İLE TANIŞTIRIYORUZ.

İletişim Bilgileri

Adres: Müsgebi Mahallesi Kongre Sok. No:11 Bodrum / Muğla

Mail: bilgi@masakademi.com 

Whatsapp / Cep : 0533 154 66 06

 

Plastik Sanatlar Bölümlerimizi, yıl içinde süreklilik gösteren, gelişebilen ve değişebilen esneklikte hazırlıyoruz. Program içerikleri ÇOCUK / GENÇ / YETİŞKİN olarak sınıflandırılmakta. Program tarihlerimiz ise , özel günler göz önünde bulundurularak hazırlanmakta.

 • Workshop Programları / Kısa süreli (günlük) programlar / Haftalık / Aylık / Dönemlik / Yıllık – Akademik Programlar olarak çeşitlilik gösteriyor.
 • Programlar talepler doğrultusunda şekillenerek devam eder.
 • Yaş guruplarımız; 6 -12 / 13-17 / 18+ olarak devam eder..…
 • Ailece Sanat program yaşı ise, 2.5 -5.5 olarak kurgulanıyor.
 • Yıl içinde, kısa aralıklarla ve dönemsel sergiler düzenliyoruz.
 • Yetişkin atölyelerimiz; profesyonel sanatçıların, sanat üretmek isteyen daha önce deneyimlemiş ve tıkanmış, ilgi duymuş ancak hiç deneyimle fırsatı olmamış tüm sanatseverlerin kesişebilecekleri, kişiye özel ve yenilikçi bir atölye formatındadır.
 • Atölyelerimiz, her hafta, başka bir disiplinin uygulandığı, yaratıcılık, eğitim ve eğlence odaklı programlardan oluşur.
 • Geleceğin yetişkinlerine, sanat aracılığı ile, mantıksal ve estetik ilişkiler kurmayı, özgün ve biricik olduklarının bilincine varmalarını sağlamayı, ifade becerilerini yaratıcı yönde geliştirebilecekleri bir ortam yaratmayı hedefliyoruz.
 • Tüm atölyelerimizi “eğlenerek öğrenme” tabanı üzerine kurulmuş olup, yenilikçi ve yaratıcı malzeme çeşitliliği ile çocuk dünyasının ifade çeşitliliğini, zenginleştirerek desteklemekteyiz
 • İstanbul Modern Sanat Müzesi programlarının sunduğu; 4-15 yaş gruplarına özel tasarlanan programlar, resimden heykele, videodan performansa, tasarımdan mimarlığa uzanan farklı sanat deneyimleri kazandırıyor.
 • İstanbul Modern programlarımız ile çerçevesinde, hafta sonları çocukların aileleriyle birlikte katılabildikleri eğitim programlarımız var.
 • Çocuk Bölümlerinde ayrıca; uzman eğitmenlerimiz tarafından tespit edilen özel ilgi alanlarına yönelik, profesyonel yönlendirmeler yapılıyor.

Teknolojinin ve sanatın olanaklarından yararlanarak günümüz kültür hayatına katkıda bulunacak, çağımızın teknolojik ve sosyal değişikliklerine dayalı, fotoğraf konusunda bilgili, yaratıcı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen eğitim programımızda, kuramsal ve uygulamalı derslerimiz yer alır.

GENEL ATÖLYE PROGRAMLARIMIZ

 • GÖRSEL ALGI, TEMEL FOTOĞRAFÇILIK ,TEMEL VİDEO EDİTİNG, PORTE / DOĞA, KOMPOZİSYON, IŞIK – GÖLGE

Fotoğraf Atölyemizi; Çocuk / Genç ve Yetişkin programları adı altında kurguladık.

Çocuk Atölye Programı: Görsel Algı ve Proje tabanlı Fotoğraf Atölye eğitimleri,

Genç Atölye Programı: Fotoğrafa Başlangıç Atölye Kurgusu,

Yetişkin Atölye Programı ise; Görme Sanatı, Figür ve Fon sanatı, Işığı Bulma Sanatı, Fotoğrafta Kompozisyon ve Portre Fotoğrafçılığı başlıkları altında.

Ayrıca; yetişkin fotoğraf atölyemizde,

Mimari Fotoğrafçılık, Emlak Fotoğrafçılığı, E-Ticaret Ürün Fotoğrafçılığı, Blogger ve Online İşletmeler için Temel Fotoğrafçılık, Seyahat Fotoğrafçılığı programlarımız yer alır.

 • İstanbul Modern Sanat Müzesi programlarının sunduğu; 4-15 yaş gruplarına özel tasarlanan programlar, resimden heykele, videodan performansa, tasarımdan mimarlığa uzanan farklı sanat deneyimleri kazandırıyor.
 • İstanbul Modern programlarımız ile çerçevesinde, hafta sonları çocukların aileleriyle birlikte katılabildikleri eğitim programlarımız var.
 • Kraft Güzel Sanatlar çerçevesinde hazırlanmış olan ‘’ Aile ile Sanat’’ programları, hafta içi ve hafta sonu hep birlikte paylaşılacak muhteşem etkinliklerle dolu.
 • Yaş aralıkları göz önünde bulundurularak; çocuklarımızın ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan Workshop programlarımız, zengin içeriği ile unutulmaz deneyimler kazandırmak üzere kurgulandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: