fbpx

MAS

Düşünmeye, üretmeye ve toplumu aydınlatmaya yarayan bir ifade aracı olan sanat, yerelden evrensele doğru uzanan bir serüvendir. Sanatın bireylerin gelişimini ve toplumların ilerlemesini sağladığı yadsınmaz bir gerçektir. Bu gelişme ve ilerlemenin artarak devam etmesinde ise kamu kesimi ve özel sektör kuruluşlarının sanata yaptıkları katkılar ile oldukça önemli rol oynadıkları söylenebilir.

Biz MAS olarak Atölyelerimizde ki her programı, o dalı destekleyici yan bölümler ile zenginleştirmeye çalıştık. Müzik derslerimize gelen üyelerimiz, çalacakları enstrümanı öğrenirken, müziğin matematiği olan solfeji, armoniyi ve beste yazımının yöntemlerini de öğretmeyi amaçlıyoruz. Bale öğrencilerimiz; modern danstan, koreografi oluşturmaya kadar, birçok konuda deneyim kazanırken, tiyatro bölümlerimize gelen öğrencilerimiz; doğaçlama ve nefes kontrolü branşları ile tanışırlar. Kısacası her bölüm, sizler için zenginleştirilmiş, yaratıcılığı geliştirerek üreticiliğe yönlendiren şekilde düzenlenmeye çalışılmıştır.

MAS olarak; sanatın özgün yapısını kavrayan ve işletme, ekonomi, pazarlama gibi alanların temel prensiplerini bilen, yönetsel, hukuki araçları başarı ve özveriyle kullanabilen uzmanlar ve yöneticiler ile Bodrum’u MAS İLE TANIŞTIRIYORUZ.

İletişim Bilgileri

Adres: ORTAKENT YAHŞİ MAH. KEMER CAD. NO:6 BODRUM/MUĞLA

Mail: bilgi@masakademi.com 

Whatsapp / Cep : 0533 154 66 06

Mas Mutfak ’da harika şeyler oluyor!

Hepsi alanında uzman eğitmenlerimiz ve şeflerimizle Bodrum’da yemek yapma deneyimine farklı bir boyut kazandıracak MAS MUTFAK, ÇOK YAKINDA Midtown’da meraklılarıyla buluşuyor‼

Bodrumlular, Mas Mutfağımıza buyurunuz.

 

Biz Mutfak Atölyesi’yiz. Gastronomi alanında akla gelebilecek her türlü etkinliğe ev sahipliği yapacak olan; dünyanın dört bir yanından bize ilham veren, çok sevilen yemeklerin, alanında uzman şeflerimiz ve eğitmenlerimiz eşliğinde hazırlanılıp tadılmasına imkân sağlayacak dersler sunan uygulamalı bir pişirme okuluyuz. Gastronomi alanında hizmet vermek üzere kurulan MAS MUTFAK olarak biz, yetişkinler ve çocuklara özel olmak üzere, 7’den 70’e herkesin dahil olabileceği yemek atölyeleri düzenliyoruz. Amacımız, mutfak meraklılarına ve kendini bu alanda daha da geliştirme isteyenlere, çıkacakları bu gastronomik yolculuklarında profesyonel ekibimizle birlikte kılavuz olabilmek.

Mas Mutfak olarak, kullandığımız malzemelerin mevsimine uygunluğuna, organik olmasına önem veriyoruz. Kendi mutfağımız kadar, dünya mutfakları ve farklı sofra kültürlerinden de ilham alıp mutfak meraklılarını lezzet dolu, rengarenk bir gastronomi şölenine davet ediyoruz.

Yemek programlarında gösterilen yemek tariflerini izleyerek veya bir yemek kitabından bakarak yemek pişirmeye çalışmak, uygulamalı bir pişirme eğitiminin öğrenme deneyimine eşit olamaz. Biz; mutfak atölyelerimizde, katılımcılarımızın yemek yapma deneyimini zenginleştirerek katılımcılarımızın atölyelerimiz esnasında eğitmenlerimizle güçlü bir etkileşim içinde olmasını sağlıyoruz. Katılımcılarımızın; mutfak sınıfımızda, yemeğin hazırlık aşamasından, pişirme aşamasına kadar kullanılan her malzemeyi görmek, duymak, koklamak, dokunmak ve tatmak için beş duyularını kullanma fırsatını elde etmesini ve kendi üretimleri olan ürünleri tatmalarına olanak sağlıyoruz.

Mas Mutfak olarak yemek pişirme deneyimi sunarken aynı zamanda, katılımcılarımıza mutfak sanatları konusuna ilgisi olan diğer insanlarla tanışabilmeleri için de uygun, rahat ve keyifli bir ortam sunuyoruz.

Hepsi alanında uzman ve profesyonel eğitmenlerimiz ve şeflerimizle, Bodrum’da yemek yapma deneyimine farklı bir boyut kazandıracak MAS MUTFAK, ÇOK YAKINDA Midtown’da meraklılarıyla buluşuyor ‼

Açılış haftamızda konuklarımızı, ünlü şefler Elif Edes Tapan ve İdil Yazar’ın düzenleyeceği çok özel mutfak atölyeleri ve daha birçok sürpriz Mas Mutfağımız’da bekliyor olacak.

Bu eğlenceli, deneyime dayalı, gastronomik yolculuk için herkesi Mas Mutfak‘ ımıza bekliyoruz!

Sen de Mas Mutfak’la HAYATINA TAT KAT!

 

Plastik Sanatlar Bölümlerimizi, yıl içinde süreklilik gösteren, gelişebilen ve değişebilen esneklikte hazırlıyoruz. Program içerikleri ÇOCUK / GENÇ / YETİŞKİN olarak sınıflandırılmakta. Program tarihlerimiz ise , özel günler göz önünde bulundurularak hazırlanmakta.

 • Workshop Programları / Kısa süreli (günlük) programlar / Haftalık / Aylık / Dönemlik / Yıllık – Akademik Programlar olarak çeşitlilik gösteriyor.
 • Programlar talepler doğrultusunda şekillenerek devam eder.
 • Yaş guruplarımız; 6 -12 / 13-17 / 18+ olarak devam eder..…
 • Ailece Sanat program yaşı ise, 2.5 -5.5 olarak kurgulanıyor.
 • Yıl içinde, kısa aralıklarla ve dönemsel sergiler düzenliyoruz.
 • Yetişkin atölyelerimiz; profesyonel sanatçıların, sanat üretmek isteyen daha önce deneyimlemiş ve tıkanmış, ilgi duymuş ancak hiç deneyimle fırsatı olmamış tüm sanatseverlerin kesişebilecekleri, kişiye özel ve yenilikçi bir atölye formatındadır.
 • Atölyelerimiz, her hafta, başka bir disiplinin uygulandığı, yaratıcılık, eğitim ve eğlence odaklı programlardan oluşur.
 • Geleceğin yetişkinlerine, sanat aracılığı ile, mantıksal ve estetik ilişkiler kurmayı, özgün ve biricik olduklarının bilincine varmalarını sağlamayı, ifade becerilerini yaratıcı yönde geliştirebilecekleri bir ortam yaratmayı hedefliyoruz.
 • Tüm atölyelerimizi “eğlenerek öğrenme” tabanı üzerine kurulmuş olup, yenilikçi ve yaratıcı malzeme çeşitliliği ile çocuk dünyasının ifade çeşitliliğini, zenginleştirerek desteklemekteyiz
 • İstanbul Modern Sanat Müzesi programlarının sunduğu; 4-15 yaş gruplarına özel tasarlanan programlar, resimden heykele, videodan performansa, tasarımdan mimarlığa uzanan farklı sanat deneyimleri kazandırıyor.
 • İstanbul Modern programlarımız ile çerçevesinde, hafta sonları çocukların aileleriyle birlikte katılabildikleri eğitim programlarımız var.
 • Çocuk Bölümlerinde ayrıca; uzman eğitmenlerimiz tarafından tespit edilen özel ilgi alanlarına yönelik, profesyonel yönlendirmeler yapılıyor.

 • SALON DANSLARI
  Amerikan Rhythm: Cha-Cha, Rumba, Swing, Mambo, Bolero )
  Uluslararası Latin: Vals, Tango,
 • SOSYAL DANSLAR
  Arjantin Tango / Flemenco
  Geleneksel Latin, Salsa, Mambo, Lambada
 • SERBEST STİL ( Bu dans türü Latin Danslarından ayrıdır. )
  Rock’n Roll / Sirtaki / Oryantal
 • Bölümler kendi içinde çeşitlilikler gösterir. Yaş guruplarımız; 3-4 / 5-7 / 7-9 / 10-13 / 14-16 18+ olarak kurgulanmaktadır. Workshop programlarımız bölümlere göre çeşitlilik gösterir.Yoga programları çocuk ve yetişkin olarak kurgulanmakta. Kısa aralıklarda ve dönemsel olarak gösteriler ile keyifli anlar yaşanır.
 • ‘’ Tiyatro sanatının rehberliğinde, özgüveni gelişmiş, özgün, özgür, disiplinler arası ilişki kurabilen, estetik algıya sahip bir bireyin oluşumuna katkıda bulunmaktır. Tiyatro Atölyesi, bireyin kişilik kazanmasında, çevresini algılaması ve onunla bilinçli ilişkiye geçmesinde, düşünceyi eyleme sokma yeteneğini geliştirmesinde, birlikte üretebilmeyi öğrenmesinde, kendini en iyi şekilde ifade edebilmesinde ve bedensel esneklik kazanmasında en önemli yoldur.’’
 • Bölümlerimiz; Tiyatro Çocuk , Tiyatro Genç, Tiyatro Yetişkin olarak kurgulanmaktadır.

ATÖLYEMİZ İÇERİSİNDE; İSTANBUL DRAMA AKADEMİSİNİN SUNDUĞU…

 • YARATICI DRAMA
  Yaratıcı Drama; okul öncesi eğitim başta olmak üzere tüm eğitim basamaklarında kalıcı öğrenmeyi sağlar. 4 yaştan itibaren başlayan İDSA Yaratıcı Drama eğitimlerinde; çocuğun karşılaştığı problemlere farklı çözüm yolları bulması, alternatif sonuçlara ulaşması, sorgulama yeteneğinin, öz güveninin, gözlem yeteneğinin gelişmesi, özgün sentezlere ulaşması, çok yönlü düşünmesi, farklı alanlara ilgi duyup kendini keşfetmesi hedeflenmektedir. Çocuklarımızı yalnızca sevmemiz yetmez, gizli yeteneklerini ve güçlerini de açığa çıkarmamız gerekir.
 • YARATICI DRAMA İLE TİYATRO
  Yaratıcı drama ile tanışan çocukların önce alt yapısı oluşur, akabinde işlenmeye devam edilir. Gerçekleştirilen aktivitelerin dereceleri, çocukların gelişimleriyle orantılı bir şekilde kademe kademe artmaktadır. Örneğin eğitimin ilk aşamalarında doğaçlama konusu verilirken, ileri aşamalarda ise çocuklar kendi doğaçlamalarını, hikayelerini yazmaya, bunları oynamaya başlar. İDSA Yaratıcı Drama ile Tiyatro eğitimini alan öğrenciler, ekip olarak hazırladıkları gösteriyi seyirciye sunmakta.
 • GENÇ TİYATRO
  Tiyatro eğitimi, çocukların yaratıcı düşünme süreçlerini geliştirmeyi ve geleceğin bireylerine sanat zevki aşılamayı amaçlar. Bu bağlamda İDSA Genç Tiyatro; hem gençlerin konuşma, yaratma ve kendilerini ifade etme yeteneklerini geliştirecek hem de onlara eleştirel bakış açısı kazandıracaktır. Gençlerin sanatın diğer dallarına ilgileri artacak, fark ettikleri yetenekleri mesleki seçimlerini ve eğitim hayatlarını etkileyecektir. Eğitim programının sonunda oyunlarını sergileyerek seyirciyle buluşan gençler için bu yolculuk unutulmaz olacaktır.
 • YAŞANTI ATÖLYESİ
  Hayatın provasını yapmak için bir fırsat olan İDSA Yaşantı Atölyesi, gerçek hayatta karşılaşma ihtimaliniz olan durum ve olayların provasını yapmaya ve oynamaya hazırlar. Katılımcılar yaratıcı drama ile tanışıp yeniden oyun oynamanın gücünü keşfedecek, gerçek dünya ve kurgusal dünya arasındaki geçişlerle yaşayacakları tecrübeyi, kendi dünyalarına taşıma fırsatı bulacaklardır. İletişim becerileri, duygu yönetimi, öz güven gelişiminin yanı sıra değerlerimizi ve kişiliğimizi keşfetmek başlıca hedeflerdir.
 • YOGA
  Yoga’nın en önemli amacı rahatlatmak, bedeni ve aklı güçlendirmektir. Tiyatro bölümümüz içinde yer alan; Yoga uygulamalarında, kullanılan diyafram nefesi ile düşünsel, duygusal ve fiziksel stresin azaldığı bilinir. Hayatımızdan stresi, kaygıyı uzaklaştırmaya yarayan Yoga, zihni sadelik ve huzura ulaştırmak için yenilemektedir. Yoga duruşlarında yavaş ve çaba gerektirmeyen nefes, vücut hücrelerine huzur getirir, yüz kaslarını rahatlatır. Böylece tüm düşünceler durgunlaşır, zihin stresten kurtulur, esenlik, huzur ve sükunetle dolar.

Teknolojinin ve sanatın olanaklarından yararlanarak günümüz kültür hayatına katkıda bulunacak, çağımızın teknolojik ve sosyal değişikliklerine dayalı, fotoğraf konusunda bilgili, yaratıcı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen eğitim programımızda, kuramsal ve uygulamalı derslerimiz yer alır.

GENEL ATÖLYE PROGRAMLARIMIZ

 • GÖRSEL ALGI, TEMEL FOTOĞRAFÇILIK ,TEMEL VİDEO EDİTİNG, PORTE / DOĞA, KOMPOZİSYON, IŞIK – GÖLGE

Fotoğraf Atölyemizi; Çocuk / Genç ve Yetişkin programları adı altında kurguladık.

Çocuk Atölye Programı: Görsel Algı ve Proje tabanlı Fotoğraf Atölye eğitimleri,

Genç Atölye Programı: Fotoğrafa Başlangıç Atölye Kurgusu,

Yetişkin Atölye Programı ise; Görme Sanatı, Figür ve Fon sanatı, Işığı Bulma Sanatı, Fotoğrafta Kompozisyon ve Portre Fotoğrafçılığı başlıkları altında.

Ayrıca; yetişkin fotoğraf atölyemizde,

Mimari Fotoğrafçılık, Emlak Fotoğrafçılığı, E-Ticaret Ürün Fotoğrafçılığı, Blogger ve Online İşletmeler için Temel Fotoğrafçılık, Seyahat Fotoğrafçılığı programlarımız yer alır.

 • İstanbul Modern Sanat Müzesi programlarının sunduğu; 4-15 yaş gruplarına özel tasarlanan programlar, resimden heykele, videodan performansa, tasarımdan mimarlığa uzanan farklı sanat deneyimleri kazandırıyor.
 • İstanbul Modern programlarımız ile çerçevesinde, hafta sonları çocukların aileleriyle birlikte katılabildikleri eğitim programlarımız var.
 • Kraft Güzel Sanatlar çerçevesinde hazırlanmış olan ‘’ Aile ile Sanat’’ programları, hafta içi ve hafta sonu hep birlikte paylaşılacak muhteşem etkinliklerle dolu.
 • Yaş aralıkları göz önünde bulundurularak; çocuklarımızın ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan Workshop programlarımız, zengin içeriği ile unutulmaz deneyimler kazandırmak üzere kurgulandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı:

 

Çevrim dışısınız

Visit Us On InstagramVisit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On Youtube